меню
Технологія: закриваємо на замок
02.08.2017

 

Замок потрібен не лише для дверей в будинок, квартиру або автомобіль. Сучасні виробники покриттів для підлоги також використовують замки. І завдання у них однакове – захист.

 

Неважливо, про що саме йде мова – ламінат, паркетну дошку, масив, вінілові або в окремих випадках навіть килимові покриття. Всі вони на сьогоднішній день мають замкові з'єднання, які не просто полегшують процес монтування, але і захищають покриття для підлоги від зовнішніх впливів. Ще не так давно підлоги укладали виключно за допомогою клею. Але навіть в світі покриттів для підлоги інколи трапляються свої маленькі революції. Одного разу стараннями бельгійської копанні Unilin, яка сьогодні є частиною концерну Mohawk, відбувся перехід від клейових з'єднань до замкових. До цього дня компанія утримує лідерство, має безліч патентів і раніше відома на ринку як лідер з виробництва замкових з'єднань, які використовують найбільші виробники підлог. Існує два види замкових з’єднань – lock та click. Клікова конструкція дозволяє укладати ламінат практично без будь-якого інструменту.

Шипи і пази замкового з’єднання, розташовані по різні боки панелі, допускають використання двох способів монтажу. Перший спосіб – це традиційна горизонтальна укладка. Другий – укладання панелей під певним кутом. При цьому кут з'єднання може бути будь-яким, навіть менше 45 градусів. Це дозволяє монтувати ламінат в довільному напрямку і найбільш зручним способом. Крім того, даний замок дозволяє кілька разів демонтувати покриття і збирати його заново. Міцність з'єднання пояснюється використанням у виробничому процесі високоточного фрезерування. Тим самим вдається домагатися ідеально гладкої поверхні замків, які в з'єднаному стані здатні витримати високі навантаження на розрив, що збереже зовнішній вигляд покриття для підлоги. Від якості та надійності замкового з'єднання багато в чому буде залежати термін служби покриття для підлоги.

Розробками бельгійського виробника Unilin користуються провідні європейські виробники, серед яких Parador, Wineo і Egger.

Parador

Підлога Parador легко монтується за допомогою замкового з’єднання Safe-Lock PRO. Це універсальний замок для всіх колекцій. Монтаж покриття проводиться швидко, легко і без інструменту. Замкове з'єднання Safe-Lock PRO витримує 90-110 кг на розрив по короткій стороні, а значить, покриття має точну геометрію, забезпечує надійний монтаж і відповідно стабільне і акуратне з'єднання. І це ще не все. Замок настільки міцний і надійний, що дозволяє кілька разів монтувати і демонтувати покриття без втрати часу і міцності, надовго гарантує прекрасний зовнішній вигляд. Все, що потрібно – з'єднати панелі і замкнути їх.

Wineo

Ламінат Wineo має запатентовані замки LocTec від компанії Unilin. Він має високі показники міцності. Зусилля на розрив цієї замкової системи досягає 1100 Нм / п.м. Укладання підлоги з цим замком забезпечує легкий і швидкий монтаж навіть без професійної підготовки. Ламелі вставляються одна в одну і надійно фіксуються. Елементи замку оброблені парафіновою мастикою, що захищає від вологи. Ламіновані покриття Wineo можна експлуатувати одразу ж після монтажу.

Upofloor

За допомогою міцного замкового з'єднання REALLOC виробники паркетної дошки Upofloor гарантують просту укладку без використання клею. Для досягнення найкращого результату покриття для підлоги необхідно монтувати і плаваючим способом, і клейовим. Після монтажних робіт паркетна дошка готова до експлуатації.

Egger

Компанія Egger використовує запатентовану замкову систему UNI fit !, яка дозволяє з'єднувати планки трьома способами. Завдяки цьому монтаж підлоги виконується майже в два рази швидше. До того ж з'єднання панелей здійснюється без використання інструменту. Крім того, замок дає можливість одночасно монтувати декількох рядів. Наскільки покриття легко монтується, настільки ж легко і демонтується – ряд за рядом.

Переваги якісних замкових систем:

• швидкий і простий монтаж;

• гарантія безшовного з'єднання без перепадів по висоті;

• більш тривалий термін експлуатації покриття.

Способи з'єднання панелей

• Збірка під кутом. При такому монтажі одна ламель під кутом 25-20 градусів вставляється в паз іншої і потім опускається.

• Горизонтальний монтаж: шип заганяється в горизонтальній площині підлоги за допомогою ударів молотком по спеціальному монтажному бруску.

• Поєданий спосіб: дошка спочатку вставляється під кутом, потім опускається і підбивається.